MS Hastalığı

MS Hastalığı
MS Hastalığı

MS HASTALIĞI (MULTIPLE SCLEROSIS) NEDİR?
MS Hastalığı (Multiple Sclerosis), beyin ve omurilikte meydana gelen bir merkezi sinir sistemi hastalığıdır. MS Hastalığı’nın nedeni, bağışıklık sistemi hücrelerinin bilinmeyen bir nedenden dolayı vücudun kendi sinir sistemi hücrelerine saldırmasıdır. MS Hastalığı, beyin ve omurilikten oluşan merkezi sinir sistemindeki miyelin tabakası ve sinir hücrelerinin fiziksel tahribatının bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır.

MS HASTALIĞI (MULTIPLE SCLEROSIS) BELİRTİLERİ
MS Hastalığı’nın semptomları hastadan hastaya çok büyük değişiklikler gösterebilir. Bu semptomlar etkilenen sinir sistemi bölgesine göre değişmektedir. MS hastalığı ilk olarak, kol ya da bacakta kuvvet azalması ve güçsüzlük şikayeti ile başlar. MS Hatalığı’nın en sık rastlanan belirtileri; halsizlik, yüzde ve vücudun herhangi bir bölgesinde uyuşma veya karıncalanma, his kaybı, yorgunluk, bazı denge problemleri, görme bozuklukları, kas sertleşmesi, konuşma bozuklukları, sindirim sistemi problemleri, dengesiz yürüme (ataksi), cinsel problemler, sıcaklık hassasiyeti ve hafıza problemleridir.

MS HASTALIĞI (MULTIPLE SCLEROSIS) TEDAVİSİ
Bilinen bir tedavi mevcut değil. Ancak atakların sıklığını veya ciddiyetini azaltan terapiler ile fizik tedavi programları yapılabilmektedir. Bununla birlikte özel ortez kullanımı gelişim açısından son derece önemlidir. Dinamik Hareket Ortezleri®, vücudu yeniden hizalamaya ve hem kas tonusunu hem de propriyoseptif sistemi etkilemeye yardımcı olan özel olarak tasarlanmış yumuşak, esnek ve güçlü basınçlı kumaş kullanılarak üretilir. Ortezlerimiz, anatomik yapıya göre stratejik olarak yerleştirilmiş güçlendirme panelleri sayesinde gelişmiş postüral hizalamaya destek olur. Bu yeni biyomekanik durum, gelişmiş propriyosepsiyonla birleştiğinde, nöro-duyusal sistemi çalıştıran kasları iyileştirilmiş ton, güç ve performansla çalışması için uyarır ve ayarlar. Kuvvetli olan basınç, duyusal geri bildirime yardımcı olur ve titremenin etkilerini hafifletir.
MS hastalarının semptomlarının iyileşmesine yardımcı olabilecek en popüler ürünlerimizden bazıları Eldivenler, Şortlar ve Çoraplardır.


https://www.obapanelws1.com/hangar/cms/nismedikal.com

2019 - 2023 © Tüm hakları saklıdır. | Niş Medikal
web tasarım ve yazılım : intekart