Nörolojik Durumlar Nelerdir?

Nörolojik Durumlar Nelerdir?
Nörolojik Durumlar Nelerdir?

NÖROLOJİK DURUMLAR NELERDİR?
Nörolojik bozukluklar; vücudun sinir sistemini ve beyindeki, omurilikteki veya vücuttaki diğer sinir liflerindeki nörolojik fonksiyonları etkileyen durumlardır. Bu durumlara, genetik hastalıklar (Serebral Palsi, Down Sendromu gibi), ani oluşan rahatsızlıklar (Felç / İnme gibi) veya yaralanmalar (Travmatik Beyin Hasarı gibi) neden olabilir. Bazıları ise MS Hastalığı (Multiple Sclerosis) gibi nörodejeneratif durumlardır. Tüm bu farklı nörolojik koşullar fizyolojik yapısal ve biyomekanik bozukluklara yol açabilir.

NÖROLOJİK DURUMLARIN BELİRTİLERİ
Nörolojik bozuklukların oldukça karmaşık doğası nedeniyle, her hasta benzersiz bir semptom kombinasyonu ile kendi durumlarını farklı şekilde deneyimleyecektir. Yaygın semptomlar arasında; felç, kas güçsüzlüğü, spastisite, düşük koordinasyon seviyeleri, yüksek veya düşük kas tonusu, bozulmuş duyu, ağrı, nöbetler ve değişen bilinç seviyeleri yer alır. Bu semptomlardan herhangi birinin etkisi, günlük yaşamın bazı veya birçok alanında işlevsel bağımsızlığın azalmasına neden olabilir.

NÖROLOJİK DURUMLAR İÇİN TEDAVİ
Nörolojik durumlar için hastalığın tanısına bağlı olarak bazı ilaç ve ameliyat yöntemleri uygulanabilir. Fizik tedavi ve rahabilitasyon ile özel ortez kullanımı fiziksel ve duyusal gelişim açısından oldukça önemlidir. Ortezlerimiz, vücudu yeniden hizalamak için geçiş kuvvetleri uygulayan stratejik olarak yerleştirilmiş elastomerik kumaş paneller kullanılarak üretilir. Ortezler, gelişmiş postüral hizalamaya destek olur, kasları ve motor becerilerini eğiterek geliştirir. DM Orthotics, nörolojik rahatsızlıkların iyileştirilmesinde kullanılabilecek geniş bir ürün yelpazesi geliştirmiştir. Her ürün, işlevi en üst düzeye çıkarmak ve semptomların etkilerini azaltmak için kişinin ihtiyaçlarına ve gereksinimlerine göre özel olarak üretilir. Ortezlerimizin aktif bir terapi programı ile birlikte kullanılması, kullanıcının yaşam kalitesi üzerinde güçlü ve olumlu etkilere sahip olmasını sağlar.


https://www.obapanelws1.com/hangar/cms/nismedikal.com

2019 - 2023 © Tüm hakları saklıdır. | Niş Medikal
web tasarım ve yazılım : intekart